Dobry prawnik od spraw ZUS

Prawnik od spraw ZUS

Kiedy potrzebujemy pomocy prawnej zastanawiamy się, czy prawnik od spraw ZUS, ana pewno będzie w stanie nam pomóc. Jest to kwestia szczególnie ważna wtedy, gdy trapi nas jakiś poważny problem prawny związany z postępowaniem przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Tak naprawdę wszystko w dużej mierze zależy to od naszej sprawy. Prawnik nie jest cudotwórcą, jednak postara się nam pomóc o ile nasza sprawa nie okaże się beznadziejna, czyli na wstępie przegrana. Polecam, abyś udał się do kancelarii adwokackiej i zapytał o ofertę oraz o możliwości rozwiązania problemu.

Zakres pomocy prawnej

Problematyka ubezpieczeń społecznych jest bardzo szeroka i dotyczy różnych zagadnień. Ostatnimi czasy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadza dużo kontroli, które mają różne skutki prawne. ZUS kwestionuje zawarte umowy o pracę, prowadzenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców. Takie postępowanie może prowadzić do wyłączenia z ubezpieczenia społecznego  – emerytalnego, rentowego, chorobowego oraz wypadkowego, co w końcowym efekcie może prowadzić do zwrotu nienależnie pobranych świadczeń z ZUS. Argumentacja w tym zakresie to pozorne prowadzenie działalności gospodarczej lub pozorna umowa o pracę, które to czynności mają na celu tylko uzyskanie świadczeń z ubezpieczenia społecznego. W takich okolicznościach właśnie dobry prawnik może pomóc nam wygrać lub uzyskać korzystniejsze warunki przegranej. Wiele spraw może okazać się wygranych tylko dzięki temu, że zatrudnimy radcę prawnego lub adwokata reprezentującego nasze interesy oraz pomagającego nam pisać odpowiednie pisma procesowe. Dobry prawnik w Rzeszowie powinien załatwiać za nas część spraw i na bieżąco musi przekazywać informacje ze swoich postępów. Największy wybór prawników mamy oczywiście w większych miastach i tu panuje spora konkurencja. Nie podchodźmy do swojej sprawy od razu, jako przegrani, najpierw zasięgnijmy konsultacji.

Jak się bronić w sporach z ZUS?

Należy podkreślić, iż już na etapie kontroli przeprowadzonej przez ZUS należny wiedzieć jak formułować odpowiedzi na zadawane pytania. Nasze odpowiedzi później są cytowane przez ZUS i mogą stanowić źródło argumentów organu rentowego. Kolejno sprawą jest kwestia zaskarżania decyzji. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż każda decyzja ZUS podlega zaskarżeniu do sądu. Adwokat, radca prawny specjalizujący się w sprawach ZUS zwiększy Twoje szanse na wygranie sprawy, a w szczególności przygotuje profesjonalne odwołanie od decyzji ZUS

Dobry prawnik od spraw ZUS