jazda po alkoholu

Przede wszystkim podkreślić należy, iż jazda pod wpływem alkoholu jest w Polsce od jakiegoś już czasu przestępstwem. Konsekwencją może być również duża grzywna, a czasami nawet ograniczenie, czy pozbawienie wolności. Na dodatek bardzo poważna taka sprawa robi się, kiedy jednocześnie dojdzie do jakiegokolwiek wypadku na drodze, kiedy to kierowca pod wpływem alkoholu. Dlatego nieocenioną pomocą w sądzie będzie wtedy posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie adwokat w Rzeszowie. Jeżeli zostałeś zatrzymany przez policję podczas jazdy pod wpływem alkoholu niezwłocznie skontaktuj się z kancelarią.

Czym jest jazda pod wpływem alkoholu i jakie są jej konsekwencje?

Po pierwsze, wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka łatwa. Zależy to od zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli wynosi ona pomiędzy 0,2, a 0,5 promila to sprawa w dalszym ciągu jest wyłącznie wykroczeniem, aczkolwiek grożą za nie poważne konsekwencje. Dlatego jest to najczęściej pozbawienie prawa jazdy na okres sześciu miesięcy i dotkliwa grzywna w wysokości pięciu tysięcy złotych. Po drugie, jeżeli natomiast wskazanie alkomatu będzie większe ni 0,5 promila, sprawa traktowana jest jak przestępstwo. Konsekwencją może być zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku, do nawet dziesięciu lat, jak również kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jazda po drogach publicznych

Z drugiej strony należy dodać, że zakaz prowadzenia pod wpływem nie dotyczy wyłącznie dróg publicznych, a z karą trzeba się liczyć prowadząc po spożyciu nawet na własnym podwórku. Co najważniejsze sprawa dotycząca jazdy może być więc zarówno sprawą wykroczeniową, jak i karną. Dodatkowo w obu przypadkach konsekwencje mogą być poważne, a zmniejszyć pomoże je pomoc doświadczonego adwokata.

Sprawy o jazdę pod wpływem alkoholu

Podsumowując, między innymi w takich sprawach specjalizuje się kancelaria adwokacka w Rzeszowie. Korzystając z jej usług można liczyć na profesjonalną pomoc prawną i wiedzę, ale także zaangażowanie. W rezultacie pomoc adwokata, który posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie prawa drogowego i prawa karnego to rozwiązanie, którego koszt może być znacznie niższy niż wysokość kary, jaką można w tym przypadku ponieść.

Jazda po alkoholu