Posiadanie narkotyków

Posiadanie narkotyków – nawet najmniejszej ich ilości jest w Polsce nielegalne i ścigane z urzędu. Tworzy to bardzo specyficzną sytuację, która sprawia, że osoby, u których narkotyki dowolnego rodzaju znaleziono stoją w bardzo trudnej i skomplikowanej sytuacji. Tym bardziej że posiadanie narkotyków jest u nas coraz bardziej stygmatyzowane społecznie i grożą za nie coraz większe kary – mimo że jest to tendencja zupełnie odwrotna niż w innych krajach europejskich. Dobry adwokat w Rzeszowie może znacznie złagodzić decyzję sądu w tej sprawie. Zadzwoń do nas i umów termin konsultacji prawnej z prawnikiem.

Specyfika spraw o posiadanie narkotyków

Mimo że w wielu krajach nie tylko Europy, ale i całego świata na narkotyki patrzy się coraz częściej z przymrużeniem oka, to w Polsce ciągle trwa antynarkotykowa batalia rodem z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jednocześnie problemem jest to, że przepisy prawa są tutaj całkowicie nieprecyzyjnie w definiowaniu tego, co narkotykiem jest, a co nie jest. Jednocześnie za posiadanie nawet najmniejszej ich ilości może grozić odpowiedzialność karna – grzywna, ograniczenie, a nawet pozbawienie wolności. Wiele niedomówień, brak jednolitych regulacji, i wiele uprzedzeń sprawiają, że sprawy o posiadanie narkotyków nie są rodzajem spraw, w których można poradzić sobie łatwo samemu. Tym bardziej że potencjalne konsekwencje – kara za posiadanie narkotyków – mogą być nieproporcjonalne do popełnionego czynu. Warto więc rozważyć zaangażowanie prawnika dysponującego specjalistyczną wiedzą w zakresie przepisów prawa w tym zakresie, oraz niezbędnym doświadczeniem.

Sprawy o narkotyki

Działająca w Rzeszowie kancelaria adwokacka to miejsce, które właśnie takiej pomocy może udzielić. Ogromne doświadczenie w tego typu sprawach, wiedza i zaangażowanie sprawiają, że pomoc na pewno będzie skuteczna. Warto na dobrego adwokata postawić już od pierwszych chwil postępowania prawnego. Może on oszczędzić wielu przykrości związanych z zatrzymaniem, czy nawet tymczasowym aresztowaniem osoby podejrzanej o posiadanie zakazanych substancji.