Opinie o prawnikach

Opinie o prawnikach w internecie

Wybór dobrego prawnika nie jest sprawą prostą, kiedy liczysz na jego kompetencję, rzetelne doradztwo prawne oraz  w efekcie wygranie konkretnej sprawy, która zostanie mu powierzona do prowadzenia. Z tego powodu warto dobrze zastanowić się nad podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze prawnika oraz dokładnie przeanalizować posiadane informacje na temat jakości świadczonych usług prawnych przez daną kancelarię. Czym zatem warto się kierować dokonując wyboru?

Opinie

Na pewno warto jest skorzystać z opinii osób, które korzystały już z usług konkretnego prawnika.  Dowiesz się od nich, które kancelarie są godne uwagi, a których lepiej unikać. Trzeba podkreślić, iż takie wiadomości w środowisku prawniczym szybko się roznoszą. Możesz również również posiłkować się opiniami z internetu, które znajdziesz na forum internetowym. W każdym razie do takich informacji musisz podchodzić z dużą dozą ostrożności. Niekiedy ludzie z czystej złośliwości piszą negatywne opinie w internecie na temat innych osób.

Bezpośredni kontakt

Polecam Ci również spotkać się z kilkoma prawnikami bezpośrednio w siedzibie prowadzonej kancelarii. Dokonując wyboru prawnika – wybierz takiego, który nie dość, że ma dobre opinie w branży, to jeszcze sprawia na Tobie korzystne wrażenie. W końcu będziecie współpracować przez miesiące, a czasem nawet lata, w zależności od sprawy.

Doświadczenie i specjalizacja

Na pewno warto również brać pod uwagę doświadczenie czy specjalizację, jaką posiada radca prawny. Pamiętajmy jednak, że jeśli prawnik jest młody, nie znaczy to, że ma mniej wiedzy, może orientować się w prawie lepiej niż starszy kolega po fachu. Prawo bowiem jest dziedziną wiedzy, która ulega nieustannym zmianom nadążając za zmianami społecznymi, którym nadaje określone ramy.

Internetowe rankingi

Możesz również sprawdzić różne internetowe rankingi prawników w danym mieście, czasem są one publikowane także w prasie codziennej i branżowej. Nie oszukujmy się również, że dobry radca prawny = tani prawnik. Wiadomo, że jeśli prawnik oferuje usługi zbyt tanio, powinniśmy na niego uważać. Przed nawiązaniem współpracy należy dokładnie sprawdzić jakość usług prawnych.

Lista radców prawnych

Okręgowa Izba Radców Prawnych prowadzi listy radców prawnych. Na stronie internetowej OIRP możesz znaleźć informacje o radcach prawnych wpisanych na prowadzone listy, obejmujące imię i nazwisko oraz numer wpisu na listę. 

Opinie o prawnikach