oskarżyciel posiłkowy

Pokrzywdzony przestępstwem oraz oskarżyciel posiłkowy mogą być reprezentowani w sądzie na różnych poziomach. Mogą być one obecne zarówno podczas rozprawy karnej, jako oskarżyciel posiłkowy, jak i cywilnej, jako jedna ze stron w sprawie. Jednak udział w sprawie sądowej wymaga pewnej dawki wiedzy, jeśli chodzi o obowiązujące w nim procedury. Do uzyskania określonych wyników niezbędna jest jednak konkretne dawka wiedzy i doświadczenia prawniczego. W praktyce w sądach wygrywa często nie ten, kto ma rację, ale ten, kogo reprezentują lepsi prawnicy. W takich okolicznościach zasadnym jest posiadanie skutecznego adwokata w Rzeszowie. Skontaktuj się z naszą kancelarią w Rzeszowie i umów termin konsultacji prawnej.

Pokrzywdzony przestępstwem jako oskarżyciel posiłkowy w procesie karnym

Osoba, która została pokrzywdzona przestępstwem może przede wszystkim wystąpić w sądzie jako oskarżyciel posiłkowy. Dzięki pełnieniu tej funkcji zyskuje wiele dodatkowych uprawnień, dzięki którym może wpływać na przebieg rozprawy, a także mieć duży, faktyczny wpływ na jej wynik. Jednak, jak już wspomniano wcześniej, pomocny jest tu pewien zasób wiedzy. Składanie wniosków o przesłuchanie świadków, włączenie dowodów i tym podobnych to potężne narzędzie, należy jednak umieć z niego korzystać. Warto więc rozważyć skorzystanie z usług adwokata.

Reprezentowanie pokrzywdzonych przestępstwem występujących w sprawie w funkcji oskarżyciela posiłkowego może przynieść skutek w postaci zwiększenie szansy na uzyskanie satysfakcjonującego dla niego wyniku rozprawy.

Pokrzywdzony przestępstwem – powództwo adhezyjne

Pokrzywdzony przestępstwem może również domagać się swoich praw w sprawie cywilnej i żądać na przykład jakiejś formy zadośćuczynienia. Tak samo jak w przypadku opisanym powyżej wymaga to jednak określonej wiedzy i doświadczenia, a więc zaangażowanie adwokata pozwala na osiągnięcie korzystniejszych rezultatów.

Reprezentowanie pokrzywdzonego przez adwokata

Działające w Rzeszowie kancelaria adwokacka to profesjonalna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Uzyskanie pozytywnych dla pokrzywdzonego rezultatów jest znacznie bardziej prawdopodobne jeżeli reprezentuje go doświadczony adwokat.

Pokrzywdzony przestępstwem – oskarżyciel posiłkowy