KANCELARIA

Pokrzywdzony

Pokrzywdzony przestępstwem oraz oskarżyciel posiłkowy mogą być reprezentowani w sądzie na różnych poziomach. Mogą być one obecne zarówno podczas rozprawy karnej, jako oskarżyciel posiłkowy, jak i cywilnej, jako jedna ze stron w sprawie. Jednak udział w sprawie sądowej wymaga pewnej dawki wiedzy, jeśli chodzi o obowiązujące w nim procedury. Do uzyskania określonych wyników niezbędna jest jednak konkretne dawka wiedzy i doświadczenia prawniczego. W praktyce w sądach wygrywa często nie ten, kto ma rację, ale ten, kogo reprezentują lepsi prawnicy. W takich okolicznościach zasadnym jest posiadanie skutecznego adwokata w Rzeszowie. Skontaktuj się z naszą kancelarią w Rzeszowie i umów termin konsultacji prawnej. 

Pokrzywdzony przestępstwem jako oskarżyciel posiłkowy

Osoba, która została pokrzywdzona przestępstwem może przede wszystkim wystąpić w sądzie jako oskarżyciel posiłkowy. Dzięki pełnieniu tej funkcji zyskuje wiele dodatkowych uprawnień, dzięki którym może wpływać na przebieg rozprawy, a także mieć duży, faktyczny wpływ na jej wynik. Jednak, jak już wspomniano wcześniej, pomocny jest tu pewien zasób wiedzy. Składanie wniosków o przesłuchanie świadków, włączenie dowodów i tym podobnych to potężne narzędzie, należy jednak umieć z niego korzystać. Warto więc rozważyć skorzystanie z usług adwokata.

Reprezentowanie pokrzywdzonych przestępstwem występujących w sprawie w funkcji oskarżyciela posiłkowego może przynieść skutek w postaci zwiększenie szansy na uzyskanie satysfakcjonującego dla niego wyniku rozprawy.

Pokrzywdzony przestępstwem – powództwo adhezyjne

Pokrzywdzony przestępstwem może również domagać się swoich praw w sprawie cywilnej i żądać na przykład jakiejś formy zadośćuczynienia. Tak samo jak w przypadku opisanym powyżej wymaga to jednak określonej wiedzy i doświadczenia, a więc zaangażowanie adwokata pozwala na osiągnięcie korzystniejszych rezultatów.

Reprezentowanie pokrzywdzonego przez adwokata

Działające w Rzeszowie kancelaria adwokacka to profesjonalna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Uzyskanie pozytywnych dla pokrzywdzonego rezultatów jest znacznie bardziej prawdopodobne jeżeli reprezentuje go doświadczony adwokat.

OBRONA OSKARŻONYCH

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Napisz do nas! 

Kancelaria adwokacka
Siedziba

ul. 3 Maja 28 35-030 Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 8.00 - 18.00

(17) 300 00 66