Sprawy spadkowe

Prawo spadkowe dotyczy zagadnień związanych ze śmiercią spadkodawcy. Kancelaria adwokacka w Rzeszowie prowadzi sprawy spadkowe.

sprawy spadkowe adwokat Rzeszów

Postępowanie spadkowe

Śmierć bliskiej osoto zdarzenie smutne dla pozostałych członków rodziny. Niesie za sobą również doniosłe skutki prawne. Za życia spadkodawca mógł wypracować określony majątek lub zgromadzić długi. Prawo spadkowe określa co otrzymają w spadku po nim najbliżsi. W tym zakresie nie są wykluczone róże scenariusze – testator zapisze cały majątek osobie obcej albo zostawi po sobie pokaźne długi spadkowe. Mimo sporządzenia przez spadkodawcę niekorzystnego testamentu sytuacja nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona jako przegrana. Dobry adwokat w Rzeszowie może pomóc wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Prawo spadkowe stanowi, że spadkobiercy mogą nabyć spadek na podstawie testamentu albo z ustawy. Jeżeli spadkodawca sporządził testament, to ma on pierwszeństwo przed dziedziczeniem ustawowym. Jeżeli spadkodawca wskazał w testamencie osoby, które nie chcą lub nie mogą zostać spadkobiercami wchodzi w grę dziedziczenie ustawowe. Spadkobierca może zostać pozbawiony prawa do spadku, gdy podrobi testament. Do dziedziczenia może zostać powołane dziecko już poczęte, pod warunkiem, że urodzi się żywe. Adwokat wyjaśni na czym polega dziedziczenie ustawowe i testamentowe, wskaże którzy spadkobiercy są powoływani do spadku w pierwszej i drugiej kolejności, co dzieje się przy dziedziczeniu rodziców w zbiegu rodzeństwem, kiedy do spadku są powoływani dziadkowie spadkodawcy. Prawo spadkowe to dziedzina wiedzy zawierająca wiele instytucji prawnych, które mogą być niejasne w praktycznym zastosowaniu. Zadzwoń dziś do kancelarii, adowiedzieć się, jak możemy pomóc rozwiązać Twoją sprawę spadkową.

Prawo spadkowe w sądzie

Kancelaria zapewnia pomoc prawną adwokata w zakresie spraw spadkowych. Dla naszych klientów świadczymy różne czynności. Dużym zainteresowaniem cieszą się konsultacje prawne z zakresu prawa spadkowego. Zasady dziedziczenia określone w prawie spadkowym wywołują wątpliwości, które staramy się wyjaśniać na praktycznych przykładach. Zajmujemy się sporządzaniem pism sądowych, jak pozew , czy wniosek w sprawie spadkowej. Sprawa spadkowa w sądzie może mieć różny przebieg. Reprezentujemy klientów podczas czynności sądowych, w tym uczestniczymy w rozprawach, posiedzeniach. Prowadzimy postępowania o zabezpieczenie spadku, uchylenie wydanego postanowienia o zabezpieczeniu. Adwokat w sprawach spadkowych pomoże spadkobiercom sporządzić spis inwentarza, wykaz inwentarza. Oferujemy pomoc członkom rodziny spadkodawcy, a gdyto nie było możliwe, domownikowi spadkodawcy albo innej osobie ponoszącej koszty pogrzebu uzyskać od komornika wykonującego postanowienie o zabezpieczeniu  spadku sumę potrzebną na koszty pogrzebu spadkodawcy. Jeżeli chcesz się dowiedzieć na czym polega podstawienie zwykłe, powiernicze, przyrost, polecenie w prawie spadkowym skontaktuj się z adwokatem i ustal termin porady prawnej.

Sprawy spadkowe Rzeszów

Adwokat w sprawach spadkowych udziela konsultacji prawnych z zakresu postępowania spadkowego. W trakcie porady dowiesz się jak załatwić sprawę spadkową i ile kosztuje prowadzenie sprawy, jakie są opłaty sądowe w sprawach spadkowych, koszty adwokackie. Prawnik wskaże jakie dokumenty należy zgromadzić, azałożyć sprawę, jakie są zasady dziedziczenia długów, co należy zrobić, arozliczyć otrzymane darowizny, kto dziedziczy gospodarstwo rolne, czy dziecko poczęte, a nienarodzone – nasciturus nabywa prawa do spadku. Twoje rodzeństwo otrzymało darowiznę od rodziców, a Ty nie dostałeś żadnych wartościowych rzeczy. Wierzyciel wystąpił do sądu z wnioskiem o nadanie klauzuli wykonalności na rzecz spadkobierców osozmarłej. Obdarowany spadkobierca dopuścił się przestępstwa wobec spadkodawcy. Spadkodawca nie posiadał żadnego majątku, a wierzyciel domagają się od Ciebie zapłaty za długi. Chcesz uzyskać zezwolenie na odrzucenie spadku przez dzieci. Podobnych oraz zupełnie innych sytuacji może być bardzo wiele. Jeżeli masz wątpliwości, chciałbyś uzyskać fachowej pomocy prawnej od adwokata w sprawach spadkowych zadzwoń do nas i umów się na konsultację.