Reprezentowanie w postępowaniu sądowym

Reprezentowanie w sprawie – zastępstwo procesowe w postępowaniu sądowym oraz administracyjnym. W zakresie usług kancelarii świadczonych na rzecz klientów jest reprezentowanie w postępowaniu sądowym oraz administracyjnych przez adwokata. Nasi prawnicy zastępują strony  w sprawach karnych, rodzinnych oraz spadkowych. Jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata w Rzeszowie, który będzie Twoim pełnomocnikiem procesowym lub obrońcą w sprawie zadzwoń do nas już dzisiaj.

Zastępstwo procesowe w postępowaniu

W sytuacji, kiedy zachodzi konieczność stawienia się w sądzie lub w prokuraturze, warto wybrać odpowiednią kancelarię adwokacką. Wesprze ona swojego klienta w sytuacji, kiedy będzie on musiał stawić się na postępowanie sądowe, w prokuraturze, na policji lub podczas mediacji. W niektórych przypadkach może reprezentować klienta, pojawiając się zamiast niego.

Reprezentowanie stron w postępowaniu sądowym

Pełnomocnikiem stron w zdarzeniu procesowym powinien być radca prawny lub adwokat, którzy znają się na przepisach prawnych i obowiązujących procedurach. Może on wykonywać różne działania związane z postępowaniem jak np.:
– wniesienie pozwu,
– odpowiedzi na pozew,
– dalszych pism procesowych,
– wniosku o zabezpieczenie powództwa.
Nie można zapomnieć, że nadanie pełnomocnictwa wiąże się z nadaniem pełnomocnikowi szerokich możliwości, które odciążą daną stronę, m.in. wykonywania czynności procesowych oraz tych związanych z zabezpieczeniem i egzekucją.

Reprezentowanie stron na policji oraz w prokuraturze

Reprezentowanie stron na policji, w prokuraturze oraz w innych miejscach, gdzie dochodzi np. do przesłuchania lub innych czynności procesowych także może mieć kluczowe znaczenie dla obrotu sprawy. Wspomniany już pełnomocnik, jak adwokat, radca prawny może w niektórych przypadkach zgłosić się do prokuratury lub na policję zamiast osoby, którą reprezentują. Ogromną wartość ma także obecność adwokata podczas przesłuchania i składania wyjaśnień. Klient z całą pewnością czuje się pewniej, mając wsparcie osoobeznanej w prawie. Co więcej, pełnomocnik może pomóc w rozwianiu wątpliwości dotyczących niektórych pojęć czy procedur.

Reprezentowanie podczas mediacji i negocjacji

W przypadkach niektórych spraw reprezentowanie podczas mediacji i negocjacji. Może to mieć miejsce np. w sprawach gospodarczych. Często takie sytuacje powodują ogromne emocje. Pełnomocnik z całą pewnością prawnik podejdzie do tematu bardziej profesjonalnie niż zainteresowana strona. Wybierając taką osobę, najlepiej wybrać adwokata, który w profesjonalny sposób przedstawi stanowisko podczas negocjacji.