Dozór elektroniczny

W ostatnim czasie w sądach przybywa coraz więcej spraw, których głównym tematem jest skazanie osób popełniających przestępstwa. Istotnie ich waga jest różnorodna, z tego powodu również wyrok jest zróżnicowany. Jednak nie należy zapominać o tym, że więzienia są przepełnione i w przypadku tych lżejszych przewinień, sąd bardzo często decyduje się na bardziej łagodne kary. Jedną z nich jest z pewnością dozór elektroniczny. Choć jeszcze kilkanaście lat temu odbywanie kary tego typu można było oglądać jedynie w amerykańskich filmach, obecnie dozór elektroniczny jest popularny również w Polsce. Adwokat w Rzeszowie może pomóc załatwić wszystkie formalności związane z poprawnym złożeniem wniosku oraz może reprezentować Twoje interesy w postępowaniu sądowym. Zadzwoń do nas  i umów termin wstępnej konsultacji prawnej. Zatem dla kogo jest taka kara? 

Dozór elektroniczny – dla kogo, podstawy zastosowania, warunki

Istotnie w ciągu kilku ostatnich lat dozór elektroniczny jest coraz chętniej wybierany przez wiele sądów. Nic w tym dziwnego, ponieważ może być on stosowany jako między innymi środek zapobiegawczy w toku procesu karnego, a także w postępowaniu rozpoznawczym, jako kara samoistna. Nie można zapominać także o przepełnionych więzieniach i zbyt wielu osadzonych, którzy generują dla państwa bardzo duże koszty. Z tego powodu dozór elektroniczny jest także bardzo często wybierany jako alternatywa dla kary wykonanej w zakładzie karnym. Istotnie jest to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, które popularne jest w szczególności w zachodniej części Europy. Z dozorem elektronicznym w wielu przypadkach można spotkać się także w Stanach Zjednoczonych.

Zdecydowanie dozór elektroniczny w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Coraz więcej sądów decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ nie wymaga to pobytu skazanego w zakładzie karnym, a co za tym idzie nie zajmuje on miejsca i nie generuje dodatkowych kosztów utrzymania skazanego. Możliwe jest wnioskowanie o skrócenie dozoru elektronicznego w szczególności w przypadku, jeżeli jest on przyznany jako specjalny środek zapobiegawczy w toku danego procesu. Jednakże rażące naruszenie warunków dozoru elektronicznego może powodować, iż czas takiej formy kontroli przez sąd będzie wydłużony. Skontaktuj się z kancelarią adwokacką w Rzeszowie i uzyskaj więcej informacji na temat dozoru elektronicznego.

Postępowanie o Dozór elektroniczny

Siedziba

ul. 3 Maja 28 35-030 Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 8.00 - 18.00

E-mail

kancelaria@e-adwokat.rzeszow.pl

Telefon

(17) 3000066