Wypadek drogowy, kolizja, stłuczka

Wypadki i kolizje drogowe to coś, co może przydarzyć się każdemu, nawet najlepszemu i najbardziej doświadczonemu kierowcy. Zmęczenie, choroba, chwila dekoncentracji za kierownicą – to wszystko sprawia, że można stracić panowanie nad samochodem spowodować kolizję dogową lub bardziej poważny wypadek. Warto wiedzieć, że spowodowanie wypadku drogowego, zwłaszcza jeżeli giną, lub odnoszą poważne obrażenia ludzie, to poważne przestępstwo zagrożone dużą karą. Konsekwencje zdarzeń drogowych są bardzo dotkliwe. Doświadczony adwokat w Rzeszowie. Zadzwoń do kancelarii i umów termin konsultacji prawnej. 

Wypadek i kolizja drogowa – jakie są między nimi różnice?

Tym, o czym przede wszystkim należy pamiętać jest fakt, że istnieje zasadnicza różnica pomiędzy wypadkiem a kolizją drogową. Kolizja jest w tym przypadku zdarzeniem o wiele mniej poważnym. Dochodzi do niej zawsze kiedy na drodze nastąpi uderzenie w inny pojazd, pieszego, lub jakikolwiek inny obiekt, a nikt nie odnosi poważnych obrażeń. Poważne obrażenia to takie, w których przypadku leczenie zajmuje więcej niż siedem dni. Popełnienie wykroczenia, jakim jest spowodowanie kolizji zagrożone jest przede wszystkim grzywną. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku spowodowania wypadku, do którego dochodzi, kiedy ktoś ginie, lub odnosi poważne obrażenia. Jest to przestępstwo, które w zależności od tego, jakie będą jego konsekwencje, może być karane grzywną, ale również karą ograniczenia i pozbawienia wolności, a także zakazem prowadzenia pojazdów przez jakiś czas. W takiej sytuacji zaangażowany w sprawę, doświadczony i dysponujący odpowiednią wiedzą adwokat może znacznie zwiększyć szansę na mało dotkliwą karę.

Pomoc prawna w sprawach wypadków i kolizji drogowych

Sprawy, które dotyczą wypadków i kolizji drogowych to jedna ze specjalizacji kancelarii adwokackiej w Rzeszowie. Klienci mogą tu liczyć przede wszystkim na profesjonalną pomoc i doradztwo prawne na każdym etapie trwania sprawy. Prawo drogowe i towarzyszące mu zapisy to bardzo trudny dział prawa polskiego. Prawnik obeznany z tematem może okazać się dla niefortunnego kierowcy prawdziwym wybawieniem na sali sądowej.

sprawy wypadków drogowych i kolizji

Siedziba

ul. 3 Maja 28 35-030 Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 8.00 - 18.00

E-mail

kancelaria@e-adwokat.rzeszow.pl

Telefon

(17) 3000066