wypadki drogowe

Wypadki drogowe w Rzeszowie

Wypadki drogowe to coś, co może przydarzyć się każdemu, nawet najlepszemu i najbardziej doświadczonemu kierowcy. Po pierwsze, zmęczenie, choroba, chwila dekoncentracji za kierownicą – to wszystko sprawia, że można stracić panowanie nad samochodem spowodować kolizję drogową lub bardziej poważny wypadek. Po drugie, warto wiedzieć, że spowodowanie wypadku drogowego, zwłaszcza jeżeli giną, lub odnoszą poważne obrażenia ludzie, to poważne przestępstwo zagrożone dużą karą. Konsekwencje zdarzeń drogowych są bardzo dotkliwe. Doświadczony adwokat w Rzeszowie. Zadzwoń do kancelarii i umów termin konsultacji prawnej.

Wypadek i kolizja drogowa – jakie są między nimi różnice?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że istnieje zasadnicza różnica pomiędzy wypadkiem drogowym a kolizją. Kolizja drogowa jest w tym przypadku zdarzeniem o wiele mniej poważnym. W efekcie dochodzi do niej zawsze kiedy na drodze nastąpi uderzenie w inny pojazd, pieszego, lub jakikolwiek inny obiekt, a nikt nie odnosi poważnych obrażeń. Poważne obrażenia to takie, w których przypadku leczenie zajmuje więcej niż siedem dni. W rezultacie popełnienie wykroczenia, jakim jest spowodowanie kolizji zagrożone jest przede wszystkim grzywną. Dlatego zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku spowodowania wypadku, do którego dochodzi, kiedy ktoś ginie, lub odnosi poważne obrażenia. Jest to przestępstwo, które w zależności od tego, jakie będą jego konsekwencje, może być karane grzywną, ale również karą ograniczenia i pozbawienia wolności, a także zakazem prowadzenia pojazdów przez jakiś czas. W takiej sytuacji zaangażowany w sprawę, doświadczony i dysponujący odpowiednią wiedzą adwokat może znacznie zwiększyć szansę na mało dotkliwą karę.

Pomoc prawna w sprawach wypadków i kolizji drogowych

Podsumowując, sprawy wypadków i kolizji drogowych to jedna ze specjalizacji kancelarii adwokackiej w Rzeszowie. Dlatego klienci mogą tu liczyć przede wszystkim na profesjonalną pomoc i doradztwo prawne na każdym etapie trwania sprawy. Prawo drogowe i towarzyszące mu zapisy to bardzo trudny dział prawa polskiego. Prawnik obeznany z tematem może okazać się dla niefortunnego kierowcy prawdziwym wybawieniem na sali sądowej.

Wypadki drogowe